Blog | Kantor Kraków Goldfinger

Wymiana walut w Krakowie
Opublikowano: 2023-04-18 13:40

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a jednocześnie ważny ośrodek turystyczny, gospodarczy i kulturalny. Wymiana walut jest nieodłącznym elementem każdej podróży zagranicznej, a Kraków oferuje wiele kantorów, w tym również Kantor Goldfinger Kraków przy ulicy Starowiślnej 56.

czytaj więcej >> Kurs euro, waluta euro, strefa euro, wymiana euro w kantorze
Opublikowano: 2022-08-16 10:04

Waluta Euro (EUR) to popularna waluta wprowadzona do większości państw należących do Unii Europejskiej, która jest w obiegu w formie gotówkowej od 2002 roku. Stworzenie strefy euro umożliwia korzystanie z waluty euro przez ponad 341mln Europejczyków, którzy nie muszą planować wymiany walut w kantorze w trakcie podróżowania między krajami korzystającej z tej samej waluty. Już w latach 60 XX wieku powstały pierwsze plany stworzenia unii walutowej, ale dopiero w 1979 powstał europejski system walutowy, którego głównym celem było regulacja sytuacji politycznej i gospodarczej.

czytaj więcej >> Kraków, miasto turystyczne nad Wisłą. Jak korzystnie wymienić walutę w Krakowie?
Opublikowano: 2022-07-13 14:11

Kraków to bez wątpienia najpiękniejsze miasto w Polsce, dla wielu turystów z kraju i zagranicy to obowiązkowy punkt na mapie, który warto odwiedzić. Turyści przybywający do Krakowa z zagranicy, chętnie korzystają z miejscowych kantorów i dokonują wymiany walutowej, najczęściej wymieniając euro i dolary. Sporo kantorów w Krakowie, zwłaszcza tych, które specjalizują się w wymianie walut dla turystów, nie oferuje zbyt korzystnych kursów walut. Warto zwrócić uwagę na ceny w internecie i porównać je z kursami walut w kantorze, można dzięki temu zaoszczędzić nawet kilka procent na jednorazowej wymianie. Powołując się na ceny walut ze strony internetowej kantoru, mamy możliwość negocjacji, jeśli kurs na stronie jest lepszy niż przy okienku. Wiele kantorów w Krakowie oferuje również ceny hurtowe walut, może to być dla nas korzystne wymieniając jednorazowo większe kwoty.

Jeśli wymieniliśmy już nasze euro, funty lub dolary możemy rozpocząć zwiedzanie miasta. Zwiedzanie Krakowa zwykle zaczyna się na Starym Mieście i prowadzi utartymi ścieżkami: Kościół Mariacki, Sukiennice, trakt królewski, Wawel, a także dawna dzielnica żydowska na Kazimierzu.

Najsłynniejszy kościół Krakowa oraz jedna z najważniejszych atrakcji przy Rynku Głównym, przyciąga przede wszystkim wygrywanym z kościelnej wieży hejnałem oraz imponującą sylwetką. Kościół Mariacki wzniesiony jeszcze przed lokacją miasta i wytyczeniem Rynku Głównego kościół, swą obecną formę zawdzięcza głównie wielkiej przebudowie z lat 90-tych XIV wieku. Imponujące, asymetryczne wieże oraz wieniec kaplic, które otaczają gotycką bazylikę – oto najbardziej charakterystyczne cechy kościoła Mariackiego. Zachwyca też kościelne wnętrze, w którym można zobaczyć m. in. polichromie Jana Matejki oraz gotycki ołtarz Wita Stwosza.

czytaj więcej >>
zamknij